Jeżówka
Strona główna START  |   Jeżówka O JEŻÓWCE  |   Galeria zdjęć GALERIA  |   Redakcja REDAKCJA  |   Kontakt KONTAKT
» AKTUALNOŚCI Z MIEJSKO - GMINNEGO SERWISU INFORMACYJNEGO
AKTUALNOŚCI Z MIEJSKO - GMINNEGO SERWISU INFORMACYJNEGO

 

Na ratunek zabytkowym kapliczkom.

2015-05-25 14:04:55

Miło nam poinformować, iż w ramach ogłoszonego przez samorząd Województwa Małopolskiego konkursu pn. KAPLICZKA, skierowanego dla jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa małopolskiego, które w 2015 roku planują podjąć prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkowych kapliczkach, Gmina Wolbrom otrzymała dwie dotacje w łącznej kwocie 13 000 zł. Decyzję w tej sprawie podjął na dzisiejszym posiedzeniu Sejmik Województwa Małopolskiego. Dzięki środkom finansowym Województwa Małopolskiego i Gminy Wolbrom przywrócony zostanie dawny blask dwóch kapliczek w położonych Jeżówce: św. Rocha oraz Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. W działania na rzecz ich ratowania bardzo czynnie włączyła się radna z tej miejscowości Agata Wójcik.  

Dodane przez: Agata Dnia: 2015-05-29 21:01:21

Czytaj
» Kapliczka Św. Rocha w Jeżówce
Kapliczka  Św. Rocha w Jeżówce

Złożony został również wniosek o udzielenie pomocy finansowej w formie dotacji celowej dla jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa małopolskiego podejmujących prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkowych kapliczkach na prace renowatorskie położonej w naszej miejscowości kamiennej kapliczki Św. Rocha. O przyznaniu dotacji w formie pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego decyduje Sejmik Województwa Małopolskiego w drodze uchwały podejmowanej na wniosek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Dodane przez: Agata Dnia: 2015-05-25 19:50:03

Czytaj
» Kapliczka Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej na Starej Wsi
Kapliczka Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej na Starej Wsi

Złożony został wniosek o udzielenie pomocy finansowej w formie dotacji celowej dla jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa małopolskiego podejmujących prace konserwatorskie, przy zabytkowych kapliczkach na prace renowatorskie położonej w naszej miejscowości kamiennej kapliczki Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej na Starej Wsi. O przyznaniu dotacji w formie pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego decyduje Sejmik Województwa Małopolskiego Kapliczka został wpisana w rejestr zabytków Gminy Wolbrom.

Dodane przez: Agata Dnia: 2015-05-25 19:45:05

Czytaj
» Dom Kultury w Wolbromiu zaprasza.
Dom Kultury w Wolbromiu zaprasza.

Dom Kultury w Wolbromiu nowym filmem reklamowym zaprasza nas do aktywnego spędzania czasu wolnego i udziału w różnych dziedzinach sztuki i edukacji kulturalnej, takich jak: plastyka, taniec, muzyka, teatr, literatura, film. Proponuje zajęcia artystyczne i hobbystyczne, koncerty, spektakle, wystawy, wycieczki, imprezy plenerowe. Prowadzi liczne wykłady, warsztaty, przeglądy i konkursy.

Dodane przez: Agata Dnia: 2015-05-24 20:35:05

Czytaj
» I miejsce ministrantów z Jeżówki w Dekanalnych Rozgrywkach Ministrantów w Piłce Nożnej.
I miejsce ministrantów z Jeżówki w Dekanalnych  Rozgrywkach  Ministrantów w Piłce Nożnej.

Wielu aktywnych ministrantów spotkało się 23 maja 2015 roku na Dekanalnych Rozgrywkach Ministrantów w Piłce Nożnej w Wolbromiu. Uczestnicy mieli okazję nie tylko zaprezentować swoje umiejętności, ale przede wszystkim dobrze się bawić.

Ministranci z Jeżówki strój „służbowy”, którym jest komża lub tunika, zamienili na dresy i stroje sportowe. Na „Orliku” w Wolbromiu rozegrali kilka wyczerpujących meczy. Sędzią meczu był pan Radosław Koterba, który dbał o to, by zawody odbywały się zgodnie z zasadą fair play.

 

Dodane przez: Agata Dnia: 2015-05-24 18:55:33

Czytaj
Strony:1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Menu główne

Informacja

Nowy adres strony szkoły:

spj.edu.pl
Jeżówka Wieś

Copyright (c) Jezowka.pl 2009-2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona internetowa wsi Jeżówka