Jeżówka
Strona główna START  |   Jeżówka O JEŻÓWCE  |   Galeria zdjęć GALERIA  |   Redakcja REDAKCJA  |   Kontakt KONTAKT
» „Świetlica marzeń Perspektywy Kids przy LGD „Nad Białą Przemszą”

16 września 2018 roku w budynku byłego Ośrodka Terapii Uzależnień Dzieci i Młodzieży w Jeżówce otworzona została Placówka Wsparcia Dziennego „Świetlica marzeń Perspektywy Kids przy LGD „Nad Białą Przemszą”. To opiekuńcza i specjalistyczna placówka przeznaczona dla dzieci i młodzieży oraz rodziców z terenu Gminy Wolbrom. Poświęcenia obiektu dokonał proboszcz parafii w Jeżówce ks. Władysław Barcicki. Burmistrz Wolbromia Adam Zielnik, Starosta Powiatu Olkuskiego Paweł Piasny, Dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości Rafał Solecki i Sołtys Jeżówki Iwona Żelazny, przecięli wstęgę do pomieszczeń nowoczesnej placówki.

Po pomieszczeniach oprowadzała licznie przybyłych gości Dyrektor LGD Barbara Nowakowska-Mossór. Budynek został wyremontowany. W salach pojawiło się nowe wyposażenie.

Projekt Gminy Wolbrom „Świetlica marzeń” w ramach Lokalnej Grupy Działania "Nad Białą Przemszą" otrzymał dofinansowanie od Marszałka Jacka Krupy w wysokości niespełna czterech milionów złotych. Wkład Gminy Wolbrom ograniczył się jedynie do udostępnienia pomieszczeń. Projekt „Świetlica marzeń” realizowany będzie do 31.12.2020 roku, a I tura rekrutacji trwa do dnia 30 września 2018r. Zgodnie z założeniem, Placówka Wsparcia Dziennego będzie funkcjonowała jeszcze przez okres 3 lat po zakończeniu projektu.

To miejsce zasługiwało na nowy, lepszy projekt. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli, udało się stworzyć coś nowego. Obiekt, który będzie służył dzieciom. 

Miejsce, w którym powstała świetlica ma dla mieszkańców Jeżówki szczególne znaczenie. Jest to budynek budowany przez mieszkańców w czynie społecznym.  


Ocena: 3.1 Głosów: 268

» Autor: Agata   » Dnia: 2018-09-19 23:37:22   » Wyświetleń: 1042

Menu główne

Informacja

Nowy adres strony szkoły:

spj.edu.pl
Jeżówka Wieś

Copyright (c) Jezowka.pl 2009-2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona internetowa wsi Jeżówka