Jeżówka
Strona główna START  |   Jeżówka O JEŻÓWCE  |   Galeria zdjęć GALERIA  |   Redakcja REDAKCJA  |   Kontakt KONTAKT
» Światowe Dni Młodzieży 2016
Ś

Dziś powitaliśmy gości z Francji, którzy przybyli do nas na Światowe Dni Młodzieży 2016. Na terenie Gminy Wolbrom będą pielgrzymi z Malezji, Bostwany, Hiszpanii, Wenezueli, Francji i Portoryko.

Obecni w naszej parafii pielgrzymi będą uczestniczyli w bogatym i urozmaiconym programie. Mieszkańcy Jeżówki przygotowali specjalne atrakcje, które umilą pobyt młodym ludziom, zanim rozpoczną się główne obchody Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

35 gości z Francji przyjmujemy wspólnie z parafią w Szreniawie i Chlinie. W ciągu kilku dni pielgrzymi zwiedzą Opactwo Cystersów w Jędrzejowie, Jasną Górze w Częstochowie, obóz koncentracyjny w Oświęcimiu i Brzezince. Na Placu Papieskim w Sosnowcu odbędzie się spotkanie modlitewne wszystkich pielgrzymów. W poniedziałek pożegnamy gości, którzy dołączą do pozostałych uczestników ŚDM w Krakowie.

Wszystkich chętnych bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu parafialnym, które odbędzie się na terenie kościoła w Jeżówce w niedzielę o godzinie 16.00.

Każdy wolontariusz może również wziąć udział w spotkaniu z pielgrzymami w czwartek po południu w programie przygotowanym przez gminę w Domu Kultury. Przewidziano koncert Zespołu Pieśni i Tańca Wolbromiacy oraz Teatru Tańca Actus Animi. Goście będą mieli okazję popróbować tradycyjnych potraw przygotowanych przez panie z lokalnych kół gospodyń wiejskich. Również w niedzielę o godzinie 19.00 w kościele pw. św. Katarzyny w Wolbromiu odbędzie się koncert muzyki poważnej w wykonaniu zespołu "Duo Sonore" z Krakowa, zorganizowany przez UMiG Wolbrom. Organizatorzy zapraszają na niego wszystkich chętnych pielgrzymów i mieszkańców.

Relacje z pobytu pielgrzymów w naszej parafii ukażą się na stronie Jezówki. Już dziś dziękuje wszystkim wolontariuszom za pomoc, zrozumienie i wsparcie.

Lider ŚDM w Jeżówce Michał Wójcik


Ocena: 3.3 Głosów: 1040

» Autor: Agata   » Dnia: 2016-07-20 22:40:56   » Wyświetleń: 1474

Menu główne

Informacja

Nowy adres strony szkoły:

spj.edu.pl
Jeżówka Wieś

Copyright (c) Jezowka.pl 2009-2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona internetowa wsi Jeżówka