Jeżówka
Strona główna START  |   Jeżówka O JEŻÓWCE  |   Galeria zdjęć GALERIA  |   Redakcja REDAKCJA  |   Kontakt KONTAKT
» 25- LECIE KONSEKRACJI KOŚCIOŁA
2

Piknik rodzinny, który odbył się na terenie szkoły był kontynuacją obchodów 25-lecia kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jeżówce. Na uroczystą mszę świętą w intencji wszystkich wiernych zaproszony został pierwszy proboszcz, budowniczy kościoła – ks. prałat Jerzy Siwiec. Dla wszystkich wiernych był to czas wspomnień i życzeń dalszych jubileuszy.

Kazanie wygłosił ks. prof. Janusz Ihnatowicz, który zwrócił uwagę na fakt, iż konsekracja to oddanie Bogu świątyni, którą buduje się w trudzie własną pracą i wsparciem. W uroczystościach udział wzięli m.in. poseł Lidia Gądek i burmistrz MiG Wolbrom Adam Zielnik, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Jacek Soska, Radna Rady Miejskiej Agata Wójcik i sołtys wsi Iwona Żelazny.

Wspólnota parafialna od byłego proboszcza otrzymała bardzo cenny prezent - relikwie bł. Wincentego Kadłubka. Ks. prof. Janusz Ihnatowicz odczytał dekret biskupa kieleckiego potwierdzający autentyczność relikwii przechowywanych w opactwie cystersów w Jędrzejowie. Na wstępie mszy świętej obecny proboszcz – ks. Antoni Kazior odczytał akt uroczystego poświecenia kościoła parafialnego czytaj.

W dalszej części uroczystości wierni modlili się we własnej intencji, powierzając Bogu swoje prośby i dziękując za dar, którym jest świątynia. Wielu mieszkańców dobrze pamięta początki kościoła w Jeżówce. Msze polowe odprawiane przez księdza Kwietnia z Chliny, adaptacja małej kaplicy i krótka, ale jak intensywna budowa obecnej świątyni. Za trud, zaangażowanie i modlitwę budowniczemu świątyni parafianie dziękowali, wraz z obecnym proboszczem, długimi oklaskami i wspólnym śpiewem. Ofiarowano księdzu Jerzemu Siwcowi ornat z wyhaftowaną postacią świętego Jerzego.

Z okazji jubileuszu podziękowania za posługę odebrał także obecny proboszcz parafii Jeżówka - ksiądz Antoni Kazior. Burmistrz Adam Zielnik, złożył życzenia i przekazał ikonę Matki Boskiej Częstochowskiej. Do życzeń dołączyła się również Poseł Lidia Gądek, Dyrektor Szkoły Podstawowej W Jeżówce. Uroczystość 25-lecia konsekracji kościoła miała bardzo uroczysty charakter i podniosłą oprawę.


Ocena: 3.3 Głosów: 1029

» Autor: Agata   » Dnia: 2016-06-26 16:26:23   » Wyświetleń: 945

Menu główne

Informacja

Nowy adres strony szkoły:

spj.edu.pl
Jeżówka Wieś

Copyright (c) Jezowka.pl 2009-2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona internetowa wsi Jeżówka