Jeżówka
Strona główna START  |   Jeżówka O JEŻÓWCE  |   Galeria zdjęć GALERIA  |   Redakcja REDAKCJA  |   Kontakt KONTAKT
» PIKNIK RODZINNY JEŻÓWKA 2016
P

19 czerwca odbył się RODZINNY PIKNIK w Jeżówce, który był już piątą edycją wspólnej integracyjnej zabawy, a zarazem podsumowaniem projektu „Postaw na rodzinę”. Głównym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja zdrowego trybu życia i integracja społeczeństwa. .  Tegoroczny piknik miał szczególny charakter. Święto rodzinny połączone było z 25-leciem konsekracji kościoła parafialnego w Jeżówce. Na uroczystej mszy świętej obecny był budowniczy tej świątyni ksiądz prałat Jerzy Siwiec, zaproszeni goście i licznie zgromadzeni parafianie. Swoją obecnością zaszczycili nas Poseł na Sejm RP Lidia Gądek, Burmistrz Miasta i Gminy Adam Zielnik, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Jacek Soska.

 

Historia tego kościoła jest bardzo ciekawa. Został on wybudowany w ciągu dwóch lat ze składek wiernych i przy ich ofiarnej pracy. Wszystkie pracy związane z budową kościoła i plebani były przeprowadzone za pierwszego proboszcza księdza Jerzego Siwca. Parafialny jubileusz to powód do dumy, wspomnień i modlitwy do Pana Boga pełnej wdzięczności za otrzymane dary i łaski. Zaproszeni goście skierowali do księdza proboszcza i parafian wiele ciepłych słów i życzeń. Budowniczy świątyni ofiarował parafii bardzo cenny prezent- relikwie św. Wojciecha Kadłubka.

Dalsza część uroczystości odbyła się już na terenie Szkoły Podstawowej w Jeżówce. O godzinie 15-tej pani dyrektor Bożena Szatan serdecznie powitała zaproszonych gości, rodziców, dzieci i życzyła wspaniałej zabawy. Występy artystyczne w wykonaniu uczniów szkoły, liczne konkursy sportowe dla rodziców i dzieci cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Dla najmłodszych niezwykłą frajdą okazały się dmuchane zamki, kucyki, stoiska z watą cukrową. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska gastronomiczne naszych „Jeżowianek”. Całą imprezę uświetnił zespół muzyczny SCENIC.

Niespodzianką od księdza proboszcza Antoniego Kaziora był kocioł grochówki. Okazało się jednak, że najwięcej uśmiechu na twarzach dzieci wywołały konkurencje, w których zaangażowani byli rodzice ze swoimi pociechami. Ojcowie pokazali swoją moc i siłę w przeciąganiu liny, umiejętności taneczne zaprezentowały mamy. Nie zabrakło konkursów dla najmłodszych: bieg przełajowy, tor przeszkód, konkurs plastyczny „ Mój kościół ”, karaoke. Niezwykłą zręcznością wykazały się rodziny w konkurencji „Rolniczy tor przeszkód”, „ Najwyższa kopka siana”.

Festyn rodzinny stał się dla wszystkich źródłem wielkiej radości i wspaniałej zabawy. Po podsumowaniu punktacji Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik wręczył nagrody dla „NAJLEPSZEJ RODZINY”. Tytuł najbardziej usportowionej rodziny otrzymali:

Miejsce I- Grzegorz i Ewelina Stojek

Miejsce II – Dariusz i Agata Makowscy

Miejsce III- Dariusz i Aneta Makowscy

W ramach zorganizowanej imprezy środowiskowej prowadzona była kampania „Postaw na rodzinę”, która świetnie wpisał się w program pikniku. Pomysłodawcą kampanii jest Krakowska Akademia Profilaktyki w Krakowie, która od lat współpracuje z samorządami w całej Polsce. W gminie Wolbrom głównym organizatorem kampanii jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który wspierał nasz udział w tak ważnym przedsięwzięciu. Na zakończenie uczniowie szkoły zaprezentowali program artystyczny, który został nagrodzony ogromnymi brawami. Wspólne biesiadowanie i zabawa był pełne radości i rodzinnego ciepła. Dziękując wszystkim za wspaniałą zabawę Pani dyrektor Bożena Szatan podkreśliła, że mimo iż szkoła była organizatorem pikniku, to w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy włączyli się liczni sponsorzy ( kolejność losowa).

Sponsorzy:

1. Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik.

2. Posłana na Sejm RP Lidia Gądek.

3. Dyrektor MOPS Tadeusz Posełek.

4. Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Jacek Soska.

5. Ksiądz proboszcz Antoni Kazior.

6. Przewodniczący Rady Sołeckiej Robert Stojek.

7. Dyrektor Domu Kultury Piotr Gamrot.

8. Marzena Kempkowska.

9. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jeżówce Bożena Szatan.

10. Radna Rady Miejskiej Agata Wójcik

11. Sołtys wsi Jeżówka Iwona Żelazny.

12. Sklep „Anna” – Anna Kotnis.

13. Firma Edyta i Mariusz Kowalczewscy.

14. Planeta – Charsznica.

15. Sklep- Dorota i Władysław Mędrek.

16. Piotr i Elżbieta Nowak

17. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Jeżówce.

18. Henryk Granda.

19. Zespół muzyczny SCENIC.

20 . Firma „Warzywko” Damian Kowalczyk

21 Firma IWTRANS Iwona i Rafał Kałwa

22 Apollo Gym. SIŁOWNIA & FITNES Wolbrom

23 Interkonekt Wolbrom

24. OUTLINE COMPUTERS Tomasz Płaszczyk

WSZYSTKIM BARDZO DZIĘKUJEMY ZA WSZELKĄ UDZIELONĄ POMOC !!!

Koordynatorzy pikniku: M. Makowski, A. Wójcik, E. Micyk


Ocena: 3.3 Głosów: 1085

» Autor: Agata   » Dnia: 2016-06-26 15:17:28   » Wyświetleń: 694

Menu główne

Informacja

Nowy adres strony szkoły:

spj.edu.pl
Jeżówka Wieś

Copyright (c) Jezowka.pl 2009-2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona internetowa wsi Jeżówka