Jeżówka
Strona główna START  |   Jeżówka O JEŻÓWCE  |   Galeria zdjęć GALERIA  |   Redakcja REDAKCJA  |   Kontakt KONTAKT
» Życie nie składa się z pragnień, lecz z czynów.
Ż

Czyny społeczne , będące nieodpłatną pracą na rzecz ogółu znamy często ze wspomnień, filmów i opowieści rodziców, dziadków. W naszej miejscowości chętnych do darmowej pracy na rzecz wsi nie brakuje. Organizując kilkudniową akcję porządkowania Jeżówki nie możemy narzekać na brak woli i chęci do pracy na rzecz dobra wspólnego.

Osoby biorące udział w wiosennych porządkach stwierdziły , że warto poświęcić swój czas i energię. Galeria zdjęć pokazuje, jak z niezadbanych terenów powstają miejsca cieszące oko. Uporządkowany teren wokół drogi do kościoła, upiększenie terenu wokół kapliczek, sprzątanie przy szkole będą służyły wszystkim mieszkańcom i dzieciom.

Osoby, które wzięły udział w porządkowaniu wiejskich terenów nie tłumaczyły się, że nie mają czasu, że płacą podatki i darmowa praca nie powinna ich obchodzić, że pracują tylko za pieniądze. Wiele radości sprawiła im wspólna praca, czas spędzony przy kawie w czasie przerw i proste słowo- dziękujemy. Młodzież, która przyłączyła się do akcji na pewno będzie pamiętała czym jest czyn społeczny i co on niesie dla „wspólnego dobra Jeżówki”.

Sponsorem krzewów posadzonych przy Szkole Podstawowej w Jeżówce i wokół kapliczek był Urząd Miasta i Gminy w Wolbromiu.

Wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej prośby i wzięli udział w wiosennych porządkach z całego serca dziękujemy. „Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”- powiedział Jan Paweł II.

Za pomoc w akcji bardzo serdecznie dziękują:

Ksiądz proboszcz Antoni Kazior

Radna Rady Miejskiej Agata Wójcik

Sołtys wsi Iwona Żelazny


Ocena: 3.4 Głosów: 1879

» Autor: Agata   » Dnia: 2016-04-20 14:16:41   » Wyświetleń: 1109

Menu główne

Informacja

Nowy adres strony szkoły:

spj.edu.pl
Jeżówka Wieś

Copyright (c) Jezowka.pl 2009-2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona internetowa wsi Jeżówka