Jeżówka
Strona główna START  |   Jeżówka O JEŻÓWCE  |   Galeria zdjęć GALERIA  |   Redakcja REDAKCJA  |   Kontakt KONTAKT
» Wielkanoc
W

Za nami Wielki Tydzień. Zadbaliśmy, aby nie zabrakło czasu na modlitwę i udział w liturgii Kościoła.

Wielki Czwartek to pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Tego dnia składamy życzenia kapłanom i zakonnikom, dlatego najserdeczniejsze życzenia kierujemy do naszego księdza proboszcza Antoniego Kazior. Życzymy Bożej radości , ogromu łask w niełatwej drodze powołania.

Wielki Piątek to wspomnienie Męki i Śmierci Zbawiciela. Wieczorna Liturgia Wielkopiątkowa, czas zadumy, po niej adoracja krzyża. Największe wrażenie na wszystkich uczestnik zrobiła czwarta edycja Drogi Krzyżowej po Jeżówce. To wspaniały czas na rozważania, nauki i symboliczne odtworzenie drogi Jezusa na śmierć. Ostatnia stacja drogi Krzyżowej odbyła się na cmentarzu parafialnym. Brzozowy krzyż od stacji do stacji nieśli mieszkańcy poszczególnych kolonii . Adoracja wymownego grobu trwała do godziny 21 00. Przy grobie wartę zaciągnęli strażacy z OSP Jeżówka.

W Wielką Sobotę święciliśmy pokarmy. Koszyki ze święconką w tym roku były bardzo obfite. Wigilia Paschalna rozpoczęła się o godz. 20 00 , był to ostatni dzień Wielkiego tygodnia, a zarazem ostatni dzień Triduum Paschalnego. Dzień zadumy i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Z ogromną radością mimo niesprzyjającej pogody powitaliśmy Wielką Niedzielę , czas radości płynącej z zmartwychwstania Chrystusa.

Redakcja strony internetowej składa wszystkim mieszkańcom i czytelnikom najserdeczniejsze życzenia. Niech radosne Alleluja będzie dla Was ostoją zwycięskiej miłości i niezłomnej wiary. Niech pogoda ducha towarzyszy Wam w trudzie każdego dnia, a radość serca w czasie zasłużonego odpoczynku.


Ocena: 3.4 Głosów: 2728

» Autor: Agata   » Dnia: 2015-04-22 20:46:33   » Wyświetleń: 985

Menu główne

Informacja

Nowy adres strony szkoły:

spj.edu.pl
Jeżówka Wieś

Copyright (c) Jezowka.pl 2009-2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona internetowa wsi Jeżówka