Jeżówka
Strona główna START  |   Jeżówka O JEŻÓWCE  |   Galeria zdjęć GALERIA  |   Redakcja REDAKCJA  |   Kontakt KONTAKT
» NOŚ ODBLASKI
N

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jeżówce w ramach projektu „ ODBLASKOWA SZKOŁA” zorganizowali happening na temat bezpieczeństwa pieszych pod hasłem „ NOŚ ODBLASK”.

 

Widoczny korowód z transparentem wyruszył sprzed szkoły w teren Jeżówki. Uczniowie przekonywali mieszkańców, że wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach. Spotkani rozmówcy podkreślali, że pieszego chroni tylko własny rozsądek. Mały element to najprostszych sposób na poprawę bezpieczeństwa- mówiła sołtys wsi Iwona Żelazny. Pracownik firmy IWTRANS – Bartosz Pietrasik- zachęcał dzieci do noszenia odblasków: „ W czasie złej widoczności na drodze pieszy, który nie ma żadnego elementu odblaskowego, a często też ubrany jest na czarno, po prostu staje się niewidoczny”.

Nowe przepisy nakładają obowiązek na każdego pieszego poruszającego się po zmroku poza terenem zabudowanym do używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych użytkowników ruchu. Niestosowanie się do tego przepisu - może kosztować wiele. Przede wszystkim nasze życie. Wykroczenie to możne też skutkować mandatem. W okresie jesiennym wszyscy przypominają pieszym, jak ważne jest zapewnienie sobie bezpieczeństwa w warunkach ograniczonej widoczności.

Zorganizowana akcja powinna na długo pozostać w pamięci uczniów, mieszkańców i kierowców. Dzieci mają nadzieję, że happening odniesie pozytywny efekt.


Ocena: 3.3 Głosów: 1614

» Autor: Agata   » Dnia: 2015-10-22 19:28:05   » Wyświetleń: 1206

Menu główne

Informacja

Nowy adres strony szkoły:

spj.edu.pl
Jeżówka Wieś

Copyright (c) Jezowka.pl 2009-2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona internetowa wsi Jeżówka