Jeżówka
Strona główna START  |   Jeżówka O JEŻÓWCE  |   Galeria zdjęć GALERIA  |   Redakcja REDAKCJA  |   Kontakt KONTAKT
» SUKCES UCZNIÓW Z JEŻÓWKI
S

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jeżówce zdobyli tytuł najlepszej szkoły w powiecie olkuskim w X Edycji Małopolskiego Konkursu promującego bezpieczeństwo uczniów na drodze : ODBLASKOWA SZKOŁA”. Gratulujemy!

W ramach całego przedsięwzięcia uczniowie wykonali wiele zadań:

22 września 2019 roku uczestniczyli w zebraniu wiejskim. Zachęcali zebranych i ich rodziny do noszenia odblasków w celu zwiększenia widoczności i poprawy bezpieczeństwa na drodze.

W dniu 10 października klasa VIII wręczyła kamizelki odblaskowe najmłodszym uczniom z przesłaniem: „Jesteśmy bezpieczni spacerujemy w kamizelkach” W ramach akcji ,,Odblaskowa Szkoła” uczniowie wykonali gazetki zachęcające do noszenia odblasków.

Dnia 15 października 2019 r. odblaskowy korowód z transparentem ,,Noś odblaski” wyruszył sprzed szkoły pod opieką nauczycieli. Transparent niesiony przez dzieci nawoływał do noszenia odblasków. Kierowcy i okoliczni mieszkańcy z zainteresowaniem obserwowali odblaskowy pochód. Odblaskowa lekcja na drodze długo powinna pozostać w pamięci dzieci, jak również mieszkańców Jeżówki. Miejmy nadzieję, że kampania odniesie pozytywny efekt.

W dniu 29 października 2019 r. odbył się apel poświęcony podsumowaniu akcji „ODBLASKOWA SZKOŁA” i rozstrzygnięciu konkursów: wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym pod hasłem „Zasady ruchu drogowego” oraz konkursu plastycznego ,,Jestem bezpieczny na drodze”. Uczniowie klasy V przedstawili realizację i przebieg akcji, a wyróżnieni laureaci konkursów otrzymali z rąk Pana Dyrektora Mateusza Makowskiego dyplomy i nagrody rzeczowe. Mamy nadzieję , że podjęte działania przez naszą szkołę w ramach akcji „ Odblaskowa Szkoła” przyczynią się do zachowania większego bezpieczeństwa naszych uczniów w drodze do i ze szkoły.

Zdobyty tytuł bardzo ucieszył wszystkich uczniów zaangażowanych w akcję.

D. Mól, H, Makowska


Ocena: 3.4 Głosów: 564

» Autor: Agata   » Dnia: 2019-12-06 20:21:20   » Wyświetleń: 678

Menu główne

Informacja

Nowy adres strony szkoły:

spj.edu.pl
Jeżówka Wieś

Copyright (c) Jezowka.pl 2009-2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona internetowa wsi Jeżówka